Terminatör Genisys Filmi

Yönetmenliğini Alan Taylor’ın yaptığı başrollerinde Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke ve Emilia Clarke’n oynadığı serinin beşinci filmi oldukça hareketli ve aksiyon dolu…

Arnold Schwarzenegger’in seriye devam etmesiyle gerçek Terminatör ruhu kaldığı yerden devam etmiş. Terminatöre karşı mücadele veren John Conner’ın önderlik ettiği dönemlerle başlıyor hikaye. Ancak terminatörlerden biri ihanet edince John Conner en sıkı dostu olan Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına göndermesiyle olaylar daha da hızlanmaya başlamakta. Gerek filmin işlendiği yılın 2029 olmasıyla gerekse de 1980’lere gidişle bir bakıma geçmişe dönüş tadı verilmiş filmde. Diğer bir yandan genç T800 ile yaşlı T800’ün sahneleri hem nefes kesici hem de geleceğe dönüş sahnelerindendi. Yine klasik geçmişe dönüşün işlendiği senaryoda tarih akışında kırılmalar yaşanmakta ve 1980 Los Angeles’ına giden Kyle Reese annesinin ölümünü engellemekle yeni bir gelecek tasarlamaktadır. Bu aşama da film sürükleyicilik kazanıyor ve zaman zaman yapılan espiriler hoş bir gülümseme katıyor bizlere.

Sezonun en hit filmlerini izlemek için : filmdikizle.com

Bununla birlikte hikaye her ne kadar çok detaylı olsa da ilerleyen dakikalarda olaylar çözülmekte ve tüm konular nihayete ulaşmakta. İlerlemiş yaşına rağmen Arnold’un filme dahil olmasıyla birlikte aksiyona, bilim kurguya ve adrenaline doyuran bir seri filmi ortaya çıkmış. Diğer karakterlere gelince, Emilia Clarke’la hayat bulan Sarah Connor diğer filmlere göre biraz sönük kalmış ancak yine de performansı da hiçte fena değil. Jai Courtney’ın üstlendiği Kyle Reese rolü ise filmi taşıyan isimler arasındaydı. En nihayetinde film bolca aksiyon, macera ve adrenalin içeriyor. Özellikle de 68 yaşına varan Arnold’u izlemek hala insana heyecan veriyor doğrusu.
Sinemaya yolunuz düşerde Terminatör genesis 2015 izle diye size tavsiyede bulunan arkadaşlarınızın tavsiyesini mutlaka göz ardı etmeyin. Filmi izleyin.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir