WattPad Nasıl Popüler-Ünlü Olunur?

Wattpad hikaye yazma/okuma platformu üzerinden birçok konu hakkında burada bilgi veriyoruz. Bugün Wattpad’de nasıl ünlü/popüler olunur hakkında bilgiler vereceğiz.

 1. Kendinize özgü hikayeleriniz olması gerekli. Yazarken hayranlık duyacağınız bir hikaye yazmalısınız. Hikayenin konusu, anlatımı, yazım kurallarına dikkat ettirdiğiniz taktirde hikayelerinizi herkes okuyacaktır. Bu sayede popüler olma yolunda büyük adımı atmış olursunuz.
 2. Hikaye yazan kişilerin hikayelerine yorum yazmalısınız. Beğendiğiniz hikayelerin altına yorum yazarken reklam kokmamalı. Beğendiğiniz veya beğenmediğiniz yeri yorum olarak şu şekilde yapılsaydı daha güzel olurdu gibi bir yorum yapıp benim hikayemi okumanı ve fikirlerini vermeni bekliyorum gibi bir yorum yazabilirsiniz.
 3.  Sosyal medya hesaplarınızdan hikayelerinizi paylaşabilirsiniz. #wattpad #aşk #romantizm gibi hashtagler kullanmanız size büyük avantaj sağlayacaktır.
 4. Twitter üzerinden “#wattpad” hashtag’i arayabilirsiz. Burada Wattpad ile ilgili paylaşımda bulunanlara hikayeleri okumaları için mention atabilirsiniz.

Wattpad üzerinden ünlü olmak istiyorsanız ilk olarak değerli bir hikaye yazmalısınız. Daha farklı düşüncesi olan yorum olarak paylaşırsa konuya ekleyebiliriz.

Wattpad hikaye yazma/oluşturma nasıl yapılır? Wattpad oyuncu/karakter listesi nasıl eklenir?

Konuya benzer diğer yazılar...

115 Yanıtlar

 1. Yeay987 dedi ki:

  Merhaba,
  Ben bir şey sormak istiyorum wattpadde hikaye yazıyorum ve hikayemin bulunduğu kategoride kaçıncı olduğunu görmek istiyorum ancak nereden ve nasıl yapılacağını ne yazık ki bulamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim..

 2. Yesssss dedi ki:

  Merhaba,
  Ben bir şey sormak istiyorum wattpadde hikaye yazıyorum ve hikayemin bulunduğu kategoride kaçıncı olduğunu görmek istiyorum ancak nereden ve nasıl yapılacağını ne yazık ki bulamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim..

  • admin dedi ki:

   Merhaba,

   Şimdilik bildiğimiz kadarıyla böyle bir durum yok ama yine araştıracağız bulursak konu olarak açarız. Burada sizi bilgilendiririz.

   Sevgiler.

   • BURÇAK TAŞLIOĞLU dedi ki:

    Wattpad ‘de Wattys adlı bir kitap var. Bu kitapta kitaplar arası bir yarışma var. Kitabınızın isminin sonuna #wattys2015 yazısını eklemelisiniz. Bu şekilde yarışmaya katılırsınız. Herhangi bir kategoride sıralamalar yapılır. Kitabınız ne kadar çok oylanırsa, o kadar kazanma, kategoride derece yapma şansınız artar. Wattys adlı kitabı kütüphanenize ekleyin ve okuyun. Orada daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Benim Wattpad ‘de Aşkın Direnişi isimli yeni bir kitabım çıkacak. “Gezi Parkı Direnişi” nde geçen bir aşk hikayesi olacak. Direnişe destek veren Çapulcu’ları kitabıma oy vermeye bekliyorum. Wattpad ‘çe adıyla da VOTELEMEYE. Benim Wattpad ’deki adım BT-Dondurma. Yanıt olarak adınızı yazarsanız takipleşebiliriz.

    • Nisanur dedi ki:

     Sende kesinlikle benim hikayemi okumalısın !
     Eğer aşka inanıyorsan bir ruhun dirilişini hissetmeye hazır ol. The end of ocean kitabımın adı. zyzy179 hesabindan ulasabilirsin !

 3. Yeay987 dedi ki:

  Teşekkür ederim. Ama yazarlar hikayelerinde “Çok mutlu oldum … kategorisinde #1./2./18. … olmuşuz.” Gibi şeyler yazıyorlar. Var sanırım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 4. Ece dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/45026914-kan-tutkusu ilk bölümü kısacık zaten ama dolu dolu okuyun pişman olmayacağınızın garantisini veriyorum

 5. DEMİRİKİZİ dedi ki:

  TAHTIN ÇİÇEĞİ#wattys2015
  Dikkat bağımlılık yaratırrr:)))

 6. jale dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/38900586-beyaz-yakalı-kız-wattys2015

  “BEYAZ YAKALI KIZ”

  Farklı ve ilgi çekici bir aşk öyküsüne hazır mısınız?

  Çağrı merkezinde, part time çalışmak zorunda olan bir lise öğrencisi, modern dünya zebanilerini andıran yöneticilerine rağmen cehennemin tam ortasında, gizemli yakışıklı sayesinde küçük cennetini kuracaktı.

  Aşkta; kalp ne kadar önemli bir organ ise zihnin de bir o kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

  Tüm sorunlarınızı, daha dile getirmeden çözebilen ve sizi tüm kalbiyle sevebilen bir sevgiliniz olsaydı eğer hayat çok daha çekilir olmaz mıydı?

  On sekiz yaşındaki Seda, hem okuyup hem çalışmak zorunda olan ve idealleri olan bir kızdı. Ancak gizemli bir yakışıklıya gönlünü kaptırdıktan sonra o gizemin nereden geldiğini de öğrenmek isteyecek ve o gizemin nereden geldiğini anladıktan sonra da her bölgesinde kaybolmak isteyecekti.

  Hiç kimseyle konuşmayan bu soğuk çocuğun, suratındaki her çizgide farklı bir ilgi çekiciliğin ayrıntıları gizliydi. Seda, gönlünü kaptırdığı gizemli yakışıklıyı bir kitap gibi okuyarak kimsenin yapamadığını yapmayı kafaya koymuştu.

  Çoğu kişiye göre; insan sadece bir kere aşık olurdu, diğerleri gelip geçiçi olurdu…
  Seda, o tek aşkını henüz on sekiz yaşında bulduğunu iliklerine kadar hissediyordu…

 7. sena dedi ki:

  Yeni başladım sayılır. Okurmusunuz?

 8. sena dedi ki:

  http://w.tt/1fA9Xk2

  Yeni sayilir okurmunuz?su

 9. merve dedi ki:

  benim kitabım katagoride gözükmüyor ne yapmalıyım

 10. LARA dedi ki:

  hikayem katagoride gözükmüyor ne yapmalıyım

 11. DedikoducuBayan dedi ki:

  DedikoducuBayan kesinlikle kitabımı okumalısınız :))

 12. Buket dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/52316150
  OKUYABİLİRSİNİZ BENİ SAKIN UNUTMA ^^

 13. Gizemli.s dedi ki:

  Wattpad’de youiscow tarafından yazılmış bu hikayeyi beğeneceğini düşünüyorum: KAR’IŞIK ” http://w.tt/1Rzk999 .

 14. Betul Kaya dedi ki:

  Hayatınızda küçük mucizelere yer varsa kitabımı okur musunuz? -Mucize Arayan

 15. Ariana_Simge dedi ki:

  Wattpad ismim Ariana_Simge kitaplarıma oy ve yorum ayrıca takip ederseniz sevinirim.Henüz bir kitabım var ancak yeni bir kitap yazmaya başlıyorum….!?????

 16. eylül dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende yeni yazmaya basladım dil bölümünde okuyorum ve ingilizce kitapların cevirisini yapıyorum bi bakarsanız ve fikirlerinizi belirtirseniz cok sevinirim ? kullanıcı adım alienlemonade ve hikayenin adı bir kralın aşkı (the love of a king) şimdiden teşekkür ederim ?

 17. irem dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yeni yazmaya başladığım bir hikaye var wattpad de adım beyinfıtinasi5468 kitabımın adı Aşkı Benimle Yaşa okumanıyızı öneririm umarım seversinzi

 18. Aleyna Özer dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bir göz atar mısınız? Kitabın konusu aşk ve daha çok genç kurgu üzerine 🙂

 19. Gizemliyazar232 dedi ki:

  https://www.wattpad.com/myworks/55294063-ak-ve-aile-meselesi
  Okumanızı şiddetle tavsiye ederim 🙂

 20. Cash dedi ki:

  Telefondan oyuncu /karakter nasıl ekleniyor acaba ??

 21. ribozom dedi ki:

  Ribozom-iki
  Hikayemin adı iki ama wattpad arama butonunda aradığımda çıkmıyor? Bir bilen yardım eden varmı?

 22. gamze dedi ki:

  merhaba. ben telefondan birisine ithaf yapmak istiyorum ve ünlü eklemek istiyorum.Nasıl yapabilrim? Bilgisayar kastığı için girmiyo maalesef 🙁

 23. sinem dedi ki:

  SİLUET adlı kitabımın konusu

  Sokakta yaşayan adsız bir çocuk küçük yaşta hayatı sorgular

  “Asya eve gel kızım.”

  Hiç tanımadığı kadının kızını eve çağırdığını duyduğunda düşünür, “sen kimsin, ben… kimim?” Sonrasında kızın adının güzelliğini kıskanır.

  Sonrasında tekrar sorar kendine” ben kimim?'”

  “Ben, kim olduğunu bilmeyen Asya ‘ yım”

  Peki nereden bilebilirdi Rüzgar adındaki aşkının hayatını değistireceğini?

  Yanerden bilebilirdi bir Ateş tanrıçası olduğunu? Ögrenir miydi asıl ailesini?

  Devamı için wattpad:sinemsudets

 24. Alanur dedi ki:

  Hayatınızda ufak gerilimler istiyorsanız sizleri kitabıma davet ediyorum. -OCAK KIRMIZISI

 25. Fatma dedi ki:

  Hikayem ; Sadece yalnız biri.
  Okursaniz cok sevinirim…nasil basladigim hakkında fikirleri merak ediyorum.

 26. Aysegul dedi ki:

  Merhaba.Aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum..Wattpad de yayımlanan hikâyeler kitap olarak basılıyor mu?

 27. busra dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/61430394-bana-bir-sen okuyup yorum yapar mısınız desteklerinize ihtiyacım var.

 28. Hilal dedi ki:

  https://www.wattpad.com/myworks/62083866-gr herkesin kendinden izler bulabileceğini düşündüğüm hikayeme göz atabilirsiniz.

 29. Eğe dedi ki:

  Modasky ; kişilerin popüler ünlü bir manken veya oyuncu olmaları için hazır platformdur. Sizlerde katılın popüler olma yolunda şansınızı arttırın.

 30. HayriyeInci dedi ki:

  MASALLARDAN FIRLAMIŞLAR adında fantastik bir hikaye yazıyorum. Okursanız ve oy verip yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

 31. şeyma dedi ki:

  Ben yeni yazmaya başlıyorum da, kendimi denemek istedim bunun için rica etsem göz atıp düşüncelerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. Gelen tepkiye göre devam edip etmemeye karar vereceğim de 🙂 şimdiden teşekkürler 🙂 https://www.wattpad.com/story/63118519-kehribar

 32. mukemmelis dedi ki:

  HERKESE MERHABA; BENİM WATTPAD NİCKİM ‘Mukemmelis’ YENİ BİR HİKAYE YAZDIM. KARŞILIKLI VOTE VE YORUM DA YAPIYORUM. BAKABİLİR MİSİNİZ?

 33. Gözde dedi ki:

  Kullanıcı adım Randomcu_gözde sırrımı saklarmısın adlı hikayeye yeni başladım göz atarmısınız ha bu arada öneri olarak mesela kitap için insta hesabı açabilirsiniz.

 34. çağla dedi ki:

  Merhaba arkadaslar okuyacak olan vvarmi bilmiyorum ama sansimi denemek istiyorum.wattpad de bi arkadasimin hesabinda hikaye yayinliyorum.Saolsun bana inandigi icin yetenekli oldugumu dusundugu icin bana hesabinda yer acti vede yardimci olmaya calisti.Daha once bi kac kez sansimi Wattpad de dened ama bi turlu istedigim gibi gitmedi yasim 21 Ve ilerisi icin buyuk hayallerim var.Sadece ufacikta olsa bi destek isterim.Fikirlerinizi isterim .Eger okumak isterseniz ki dunyalar benim olur.Link https://www.wattpad.com/story/64071689-a-v-c-i Simdiden hepinize tesekkurler ben burda gordugum hikayelere elimden geldigince bakicamm cunki hepimizin hayalleri var : )

 35. rojacersdek dedi ki:

  merhaba hikayemin ismi sen benimsin ama arayınca çıkmıyor nasıl yapacağım

  • Editör dedi ki:

   Sen Benimsin adında bir çok hikaye mevcut. Kontrol etmek için kullanıcı adınızı öğrenebilir miyiz?

 36. t.c dedi ki:

  Kullanci adim tugcecapaci1 hikayemin ismi da Araf. Buralarda yeni sayilirim ve genckurgu turunde yaziyorum. Hikayemi begeniceginizi düşünüyorum ve bu yuzden daha fazla kitleye ulasmasini istiyorum.

 37. Musa Can (Kayıp Şair) dedi ki:

  Selam Şiir severleri kitabıma baklerim. Adı ; Kalbimdeki Hüsran Gölge okuyun beğenmezseniz birakirsiniz 🙂 destek olursaniz çok memnun olurum

  Musa Can (Kayıp Şair)

 38. Nefes Sancak dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar wattpadde en güzel hediye adindahikaye yayimladim.Okuyup göz atarsanız sevinirim. Kullanıcı adım eleutherian.

 39. pembemsibirbuse dedi ki:

  Yeni yazmaya başladım, hikayemi okur ve votelerseniz çok mutlu olurum :))

 40. eylül hilal dedi ki:

  meraba yeni yazmaya başladım şiirlerimi okumanızı isterim

 41. defne dedi ki:

  öncelikle herkese merhaba! wattpad kullanıcı adım smile496 ve okunmasını enn çok istediğim uğruna tırnaklarımı yediğim ( iğrenç oldu neyse ayrıntılara girmeyeyim :D) LACİVERT kitabım. Ve eğer okumaya başlarsanız siz de yb ne zaman diye sıkıştıracaksınız beni biliyorum 🙂 ( biraz abartı oldu gerçi 🙂 ) KIZ KIZA kitabıma tüm kızları bekliyorum, gerçi bazı uyanık erkekler de kitabımı okuyup votelemiyorlar ama ben anlıyorum 🙂 cidden geçenlerde gece wattpad te iken bir erkeğin birkaç bölümümü votelediği bildirimi gelince şok oldum, nasıl bir fantazidir ya gece gece 🙂 herşeyi göze alarak mesaj attım meğer kız kardeşiymiş sjdsjsjsj

 42. 1996cng dedi ki:

  KÖRDÜĞÜM(Nefesin Nefesim) adlı hikayemi okuyup bana destek olur musunuz ? Yeni yazmama rağmen büyük sevgiyle karşılandı sizde destek olursanız sevinirim.

 43. ece.ç dedi ki:

  benim hikayemede bakarsanız çok sevinirim. okuyucuya ihtiyacım var. https://www.wattpad.com/myworks/58915794-karanlik-sir

 44. Beyza dedi ki:

  İsmim @Darkness_Beyz Hikayeme bakabilirmisiniz

 45. evin1kaya dedi ki:

  nasıl popiolabilirim burada?

 46. sevgikelebegi dedi ki:

  http://my.w.tt/UiNb/10W1LUGJSt

  Lütfen okuyun…
  Eski Sevgilimden Renkli Mektuplar

 47. Ceren Aydın dedi ki:

  Merhaba, yeni yazmaya başlayacağım hikayeme bi’ göz atabilir misiniz? (: https://www.wattpad.com/myworks/73601764-%C3%B6l%C3%BCm%C3%BCn-ayak-izleri

 48. Beyzaatopal dedi ki:

  Ben daha yeni başladım lütfen okurmusunuz pişman olmayacaksınız ??
  Ve de destek olup yorum ve votelerinizi eksik etmesseniz sevinirim
  Kitabımın adı takıntı ve kullanıcı adım beyzaatopal

 49. Nur dedi ki:

  Benim kitabımı da okumanızı tavsiye ederim yeni yazmaya başladım geçmişin izleri nur aktmr

 50. Begüm dedi ki:

  Kayıp Geçmiş adlı hikayeme beklerim
  Yazar adı:Begolettaa

 51. esra pekin dedi ki:

  tabiki:)

 52. esra pekin dedi ki:

  selam arkadaşlar kullanıcı adım s99999a kitabım içimdeki büyük sızı okumanızı votelerinizi ve yorumları beklerim canlar:)

 53. perihan dedi ki:

  İçimdeki Durumlar eğlenceli whatsap durumları özlü sözler hepsi bunun içinde 🙂

 54. Fatma dedi ki:

  Yayamazdaa908 beni de okursanız mutlu olurum

 55. Sude dedi ki:

  karanlikdeniz hikayeme göz atarsanız çok sevinirim 🙂

 56. sena* dedi ki:

  Hesabim martmenekseleriiiii,hikayemin adi da Bana Benden Kalan.Aslina bakarsaniz bu benim kendi hayatim.Hayatimin ozeti.Uzun sure once wattpad actim,yazicaktim da ama bir seyler ali koydu beni,okunmaz korkusuydu bu sanirim.24.06.2016da cesaretimi toplayip yazmaya basladim.Yazmak zaten hep rahatlatan birsey oldu hayatimda.Ve yazmaya basladigimdan beri dertlerimsen ariniyorum sanki.Populer olmak elbette istiyorum ama suanda bu rahatlama hissi bile yeterli gelebiliyor.Iyi ki baslamisim!

 57. Yulin dedi ki:

  Hikayem : tesadüf aşk ve huzur
  Okursanız sevinirim 🙂

 58. Queen dedi ki:

  https://www.wattpad.com/243264085-sonbahar-giri%C5%9F-b%C3%B6l%C3%BCm%C3%BC
  arkadaşıma ait bir hikaye. Yeni yazmaya başladı. Okursanız ve desteklerseniz memnun olurum.

 59. maymunkıral_ dedi ki:

  wattpad hikayeme beklerim

  yazar: forest__

  hikaye: SEN TONU MAVİLERİM

  arkadaşlar okursanız çok çok çok sevinirim amacım ünlü olmak değil insanların hikayem hakkında fikirlerini almak karşılıklı takip yaparım sevgi ile kalın

 60. berk dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/78097877 Araftakiler kitabı hem bilim kurgu,aile özlemi ve arkadaşlığı anlatırken aynı anda da dünyayı istila eden zombiler den kaçış hikayesi

 61. imagineeyed dedi ki:

  Merhaba kitabımı okuyup yorum yaparsanız çok sevinirim ? kitabımın adı “papatya kurusu”

 62. BUSE dedi ki:

  benim hikayeme de goz atarsanız sevinirim.. 🙂

 63. Alya dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/79808695-umar%C4%B1m-bir-g%C3%BCn
  Rica etsem bakarmısınız yeni yazmaya başladım
  Şimdiden teşekkürler .-.

 64. Ant Uluocak dedi ki:

  genellikle kısa öyküler yazıyorum, anlamsızlığıyla anlamlı olduğunu iddia ediyorum https://www.wattpad.com/story/80025307-geyik-olsun-diye-geyik-olan-k%C3%B6pek

 65. Tülay Öznek dedi ki:

  ∞ Kiraz Mevsimi∞
  tulayoznek
  Okursanız çok sevinirim. Yalnız kitabım FOX TV’de ki dizden alıntı değildir başlığı hariç tamamen özgün bir romandır.
  Ayrıca okuyacak kişiler için bir ricam var. Romanımı oylamayı ve yorum yapmayı unutmayın lütfrn. Oylamasanız bile beni yorum yaparak eliştirin ve bende eksiklerimi öğreneyim.

 66. Meleknaz dedi ki:

  Wattpad adım alonedemons kitabın mutluluğun formülü genç kurgu sevenlerin hoşuna gidebilir

 67. Nurgül dedi ki:

  Merhabalar.
  Kitap kapakları hakkında da biraz bilgi verirseniz çok mutlu edersiniz efendim.
  Teşekkürler. (:

 68. Melisa dedi ki:

  Gerçekten büyük heyecan içindeyim elimde çok fazla yazı var ve bunu hayata geçirmek istiyorum : hayalperestuzay
  Daha yeniyim yorumlarınız benim için önemli

 69. Ada dedi ki:

  Benim hikayemede bir göz atar mısınız daha yeni yazmaya başladım ve gerçekten okunmasını çok istiyorum.Klişelerden uzak bir romantik komedi oluyor.Eğleneceğinizi umuyorum<3<3
  link de ilk bölümü var giremezsiniz diye ismini vereyim Aşkın ''Zorunlu''Hali

 70. Elif dedi ki:

  Güzel Esir’i okursanız sevinirim

 71. tugba.. dedi ki:

  “Benimsin lanet olasıca” kitabimi hala okumadiysaniz çok sanssizsiniz hemen okuyun derim… kahve KÖPÜGÜM ve benimsin lanet olasıca kitaplarımi okuyup yorumlarsaniz sevinirim ;)))

 72. Asya dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/90980478-mavili%C4%9Fin-i%C3%A7inden diğer wattpad hikayelerinden cok farklı bence okumalısınız

 73. Berna0333 dedi ki:

  Yaaaaa benide okuyunnnnnn ?

 74. Bedriye dedi ki:

  Ben de daha yeni başladım okursanız sevinirim adı “Saklambaç”..Gizem gerilim türünde sürükleyici olduğunu düşünüyorum bugün 2.bölüm yayimlicam.

 75. ranazulal dedi ki:

  Editör:bu sayfa çok işime yaradı teşekkür ederim bilgiler için…

 76. Hatunebref dedi ki:

  Merhaba benim wattpad de okuma sayım 20 ama vote sayım 73 bu nasıl oluyor . Açıklama yaparsanız sevinirim

 77. Nisanur dedi ki:

  Wattydaki kullanıcı adım: zyzy179
  Yazdığım kitap: THE END OF THE OCEAN

  Desteklerinize ve okumalarınıza ihtiyacım var. Eğer gerçekten wattyda kaliteli ve yetenekli yazarları savunup onları düşünüyorsanız kitabimi mutlaka okuyun derim.

 78. F. dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/56238516-cehennet

  Okuyup düşüncelerini belirtecek birileri lazım 🙂

 79. MaviSiyah dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/104910717-herkesin-bir-hikâyesi-vardır
  Rica etsem kıtabıma bir bakarmısınız? Yeni yazmaya başladım

 80. Gamzblc dedi ki:

  https://www.wattpad.com/story/14701001-geçmişin-geleceği
  Eğer birini gerçekten seviyorsan ona söyleyeceğin son söz ‘Seni Seviyorum’ olsun ✋?✋?

 81. Mel dedi ki:

  Merhaba! Hikayeme göz atabilirseniz beni gerçekten çok mutlu etmiş olursunuz. Yorumlarınızı ve oylarınızı da bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim!

  Hikaye linki: https://www.wattpad.com/story/105083437-g%C3%BCnahkar

 82. Yudum dedi ki:

  Kullanıcı adım @yudummng35 İki satır ömür başlıksız hislerim ve hayata dair adlı kitaplarıma bakar mısınız arkadaşlar 😘😘😘

 83. zeynep ege dedi ki:

  kullanıcı adım zeynep434167 hayalim ol kitabıma bakarsanız sevinirim

 84. Burak dedi ki:

  BurakBesenk wattpad hesabım gençler GT

 85. Upotria dedi ki:

  Nickim Upotria, bilim kurgu kitabı yazıyorum. Dileyen bakabilir ^^

 86. rabia_krtll dedi ki:

  Kitabımın ismi ‘ En Siyahım’. Şimdiden hepinize teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir